web
counter
Cemal BİLGE

Cemal BİLGE


DEMOKRASİ SINAVINI GEÇEMEDİNİZ

30 Ağustos 2021 - 11:12 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 11:38Türkiye'nin klasik programlarından TURKHABERLER bir kez daha yayın hayatına başladı. Şimdilik konularımızı cılız tutuyoruz. Henüz çıtayı yükseltmek için harekete geçmedik.

Adrenalini yükseltecek konular için biraz erken diyoruz. Hernekadar unutulmadığımızı gösteren hatırı sayılır izleyici kitlemizle yeniden buluşmuş ve TURKHABERLER'in o kendine has yolunda yürümeye başlamışsakta; daha eksik olan çok sayıda izleyicimiz var. Onlara ulaşmanın dert ve çabasındayız.

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Bugün ülkemiz ve ulusumuz için önemli bir gün. İçimiz kıpır kıpır. Çünkü bugün özel bir gün. 

Hernekadar ulusal anlamda bayramlaştırılmamışsa da 9 Eylül'de düşman işgaline son noktanın konduğu o kutlu günden bir kaç gün öncesinin zafere giden son atağının gerçekleştiği, son emrin verildiği gündür bugün.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir ileri" emrini verdiği gündür bugün.

Atatürk'ün kurtuluştan bir önceki adımı olan 30 Ağustos'taki bu emri ulusal bayram oluyor ama düşmanın İzmir'den denize dökülüş tarihi olan 9 Eylül'ün yüzüne bakılmıyor. Sıradan bir gün muamelesi yapılıyor.

Bu ayıbın ivedilikle giderilmesi gerekir.

İzmir'in her yıl 9 Eylül'de il bazında kutladığı o gün aslında İzmir'den çok Türkiye'nin kurtulduğu gün olup, bu günün 'Ulusal Kurtuluş Bayramı' olarak ilan edilmemesi bu ülke için çok büyük bir ayıp, yıllardır süregelen bir skandaldır aynı zamanda.

Çok sayıda insan beni Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı biliyor.

Benim Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı olmam mümkün değil çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ben, aynı toprakların insanlarıyız. Manastır'da kesişen yolun iki insanıyız

Atatürk askeri okulunu Manastır Askerî İdadisi'nde okumuş ve bizim ata topraklarımızda bulunan ve bugün müze olarak kullanılan Manastır Askerî İdadisi'nden mezun olmuştur.

Ben Manastır kökenliyim. Bunun altını özellikle çizmek isterim.

Yani AtatürkAtatürk yapmakla kalmayan, O'nu bir dünya lideri yapan o okulun bulunduğu şehrin çocuğuyum. Yani biz aynı toprakların çocuklarıyız. Benim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e düşman olmak gibi bir şansım yok. 

Sizin zaman zaman hainlikle sonuçlanabilen sevgilerinizin aksine biz Arnavutların birbirini inatla sevmek gibi bir özelliği var.

Ezcümle odur ki; Benim Atatürk'le övünmem, onunla gurur duymam var iken, O'na düşman olmak gibi bir şansım yok. 

Neden söze böyle girdiğime gelince:

TURKHABERLER'in 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü kanal34.tv de yayınlanacak program konusu Bursa'da aynı bahçe içinde yatan Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi ile oğlu Orhan Gazi'nin türbelerini konu alıyor.

Programın yayınlanması 30 Ağustos Zafer Bayramı ile aynı güne denk geldi. Bir çok vatandaş bunun kasıtlı yapıldığını düşündü ve bu düşünceden hareketle TURKHABERLER'i ve beni sosyal medyada engelletmek için elinden geleni yaptı.

Amaçlarına ulaştılar ve biz Facebook tarafından bir süreliğine engellendik. böyle bir aczin içine düştükleri için bunu yapanları alkışlıyorum. Harikasınız. Kaşla oynarken göz çıkarmaya bayılan bir millet Türkiye'mizden başka dünyanın hangi ülkesinde vardır ki ?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün olmadığı gibi, Osman Gazi ve oğlu Orhan'da bizim düşmanımız değil. Atatürk, Osman Gazi ve Orhan Gazi bize ülke kazandıran komutanlardır.

Bugünkü programın 30 Ağustos'ta yayınlanıyor olmasının altında, üzerinde, önünde ve arkasında hiç bir art niyet yoktur ve olamazda.

Yıllardır demokrasi havariliği yapar durursunuz. Bu yaptığınızın demokrasi ile ilgisi olmadığı gibi, şikayetlerinizle demokrasi konusunda ne kadar cahil ve basit insanlar olduğunuzu da kanıtlamış oldunuz.

Aslında ben bugün size tepeden aşağıya giydirirdim giydirmesine de... Dua edin şerbetli günümdesiniz.

Ez cümle :

Demokrasi sınavında bir defa daha sınıfta kaldınız

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum